Hayalet Ruhlar

Bahariye’de sıradan bir butik, kasanın hemen yanında gözlük standı duruyor. Tezgahtar gözlük deneyen müşteriye gözlüklerin özelliklerini anlatıyor:

  • Elinizdeki gözlükler * Markanın 1970 yılında kullanılmış gözlükleri. Firma, bu gözlükleri toplatmış ve satışa sunuyor şu anda. 90 TL ile 300 TL arasında değişiyor fiyatları gözlüklerin.

Birkaç saniye önce kararsız olan müşteri bir anda eşsiz olma fırsatını yakalamış olduğunu fark ediyor ve 300 TL ödeyerek mağazadan ayrılıyor. Üstüne üstlük elinde bu gözlüklerin gerçekten antika gözlükler olduklarını ispat edecek hiçbir belge de yok.

Çocukken görülmeyen, duyulmayan, fark edilmeyen çocuklar görünür olmanın yollarını ararlar. Şişmanlayarak diğerlerinden daha fazla yer kaplamak, insanların taktirini toplayacak güzel davranışlarda bulunmak; onu tüm kalbi ile seven sevgili için tüm hayatını ipotek etmek; aynı anda birden fazla kişi ile çıkmak; insanların huzurunu kaçıracak davranışlarda bulunarak bütün dikkati üstüne çekmek; pahalı mekanlarda boy göstermek; her hareketini sanal dünya aracılığı ile teşhir etmek ya da markalı giyinmek görünür olmanın yollarından bazılarıdır.

Çocuk, annesinin bedeninden ayrıldığında kendi bedeni dışındaki hiçbir şeyin farkında değildir. Tüm dünyanın hükümdarı olduğunu sanır. Hünka Kuşu misali “Gak” dese su, “Guk” dese süt hizmetine sunulur. Zamanla bu hükümdarlık sona ermeye başlar. Bazı çocuklar hükümdarlıklarını tamamen kaybetmezler çünkü değerli, istendik, sevilen bir insan yavrusu olduklarını hissettiren aileleri vardır.

Bazıları ise bu şansı yakalayamaz ne yazık ki! Ev işi, temizlik, konu komşunun dedikodusu, realite programları, gelin kaynana – damat kayınpeder kavgaları, kariyer telaşı, haber programları, patronu memnun etmek için mesaiye kalma yarışı, daha iyi şartlarda yaşamak için sürekli çalışmak, kendini geliştirmek için okunan kitaplar, etrafa hava atmak için çekilen fotoğraflar bu çocukların ailelerinin başlıca uğraşı alanları oldukları için tüm çocuklukları boyunca hayalet ruhlarla etrafta dolaşır dururlar.

Hayalet ruhları doyurmak için de modern dünyanın “Al Beni ve Görünür Ol” kampanyalarını sürekli takip ederler ama ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü o hayalet ruhlar doymaz çünkü bilmezler ki hayalet ruhları doyurmanın yolu bedene değil ruha yatırım yapmaktır.

Fark Etmek Hayatı Kolaylaştırır…

Hayalet Ruhlar
Geri Dön