Kim Karar Veriyor

“En çok ihtiyacımız olan, kolayca alabileceği şeyleri istemek zorundayız!!!” Bu zorunluluk ile yaşıyoruz tüm hayatımızı ve vakti gelince de ölüyoruz. Öldükten sonra yaşanacaklara dair pek çok inanış var da hayatta iken yaşanacaklara dair inanışlarımız yok mu?

Kaşık ile verilip kepçe ile alınan güneş ışığımıza minnettar kaldığımızda rahatımızın yerinde olacağına inandığımız sürece harekete geçer miyiz? Şimdiye kadar hiç kendi adımıza karar vermediysek  yaşam boyunca karşımıza çıkan hangi kapının bizim için doğru seçenek olacağını nasıl bilebiliriz  ya da yanlış kapıdan içeri girme riskini nasıl göze alabiliriz ki!!! Bu riski almamak için  kapının kenarında bekleyip ömür tüketmek ile yanlışı  deneyimleyip doğruya yelken açmak hiç kıyaslanır mı peki?  

Merdivenlerden nasıl çıkıldığını milyonlarca kez izlemek yetiyor mu düşmeden o merdivenlerden çıkabilmemiz için. Başarısızlık yaşamadan nasıl başaracağız peki?  Başarmak ve o hazzı tatmak için düşmenin acısına katlanamayacak kadar aciz miyiz yoksa her deneyimimizin başarısızlıkla mı sonuçlanacağına inanıyoruz?

Her gün “Merhaba” dediklerimizin kabullerimiz değil sınırlarımız olduğunu ve bu sınırları delmenin yok olmak ile eş anlamlı olmadığı; bize değer katan ailemizin bizi koşulsuz seveceği güne hasret ile ölmektense başta kendimizi sonra da onları koşulsuz kabul ederek yeni bir hayata “Merhaba” diyebileceğimizi fark ettiğimizde başkalarına bağımlı olmadan ama onları da hayatımızdan çıkarmaya gerek kalmadan yaşanabileceğini deneyimlemiş olacağız.

Fark Etmek Hayatı Kolaylaştırır…

Kim Karar Veriyor
Geri Dön