Pamuk Gibi Yumuşacık Etim Dikenli Tel Gibi Ruhuma Batıyor

“Bir gün mutlu olmak ve korktuğum o duygu ile baş edebilmek için duygularımı yemeye başladım. Bir gün kendime çok kızgın ve sevdiklerime çok ama çok kırgın olduğum için duygularımı kemirmeye başladım. Bir gün hayatımın sonuna kadar özgür olamayacağımdan emin olduğum için duygularımı etime hapis etmeye başladım ve benden başka herkesin güzel olduğundan emin olduğum o gün tüm hayata küstüm. Boğazıma düğümlenen duyun beni lokmalarının ruhumu aç bıraktığını anladığımda artık kendime yabancı bir deneme hapis olmuştum. Her şeyi denedim; ‘diyetler/sporlar’ ama hiçbiri bana eski beni vermedi. Şimdi sıra benim yaşadıklarımı yaşayan, benimle aynı kaderi paylaşan ve hayata dair umutlarını yitirmemiş bir grup dolusu dert ortağı ile özgürce sohbet ederek korkularımı, kızgınlıklarımı, kırgınlıklarımı, mahkûmiyetimi ve umutsuzluğumu ruhumun dikenli tellerine asıp yeni bir hayata başlamakta” diyorsanız bu grubun üyesi olmaya hazırsınız demektir.

SÜREÇ: Grup çalışmalarına bireyler istedikleri sıklıkta katılabilmektedir. Her oturumda grup üyelerinin o anki ihtiyaçları doğrultusunda şu anda ve burada ilkesinden yola çıkılarak ayrı bir grup teması işlenmektedir. Çalışmalar kilo problemi olan bireylerin yaşadıkları duygusal sorunları paylaşma ve kilolu olmanın sebep olduğu tükenmişlik, öfke, içe çekilme gibi yıpratıcı duygu ve davranışların yerine daha işlevsel duygu ve davranış örüntülerini yerleştirmeyi hedefleyen temaları kapsar.

GRUP SÜRESİ: Bir grup çalışması 2 saat sürmektedir. Etkileşim grupları tüm yıl sürmektedir. Katılımın sürekliliği kişilere aittir.

Pamuk Gibi Yumuşacık Etim Dikenli Tel Gibi Ruhuma Batıyor
Geri Dön